Her kadının ihtiyacı olduğu gibi erkeklerin de bakıma ihtiyaçları vardır. Bu konularda kadınlar daha ilgili olsa da, erkeklerin de çoğu kişisel bakımlarına önem vermektedir. Günlük yaşamda bakımlı olmak isteyen erkekler, bazı ürünlere ihtiyaç duyarlar. Erkekler kadınlara göre çok daha geç yaşlanmaktadır. Ancak yine de erkelerin de belirli bakımları günlük olarak yapmaları cilt sağlığı açısından gereklidir.

Erkeklerde Cilt Bakımı

Erkeklerin cildinin ihtiyacı, kadınlarınkinden daha fazladır. Erkeklerin cildi daha fazla kolajen üretmektedir. Bu nedenle daha sert ve daha kalındır. Bu nedenle erkeklerin cilt bakımı için bir nemlendirici ve arındırıcı ürünlere ihtiyacı vardır. Bu ürünler ile bakımı yapılan ciltlerin güneş kremi ile bakımlarının desteklenmesi gerekir.

Erkeklerde Saç Bakımı

Saç bakımı denildiği zaman, eskiden sadece kadınlar akıllara gelirdi. Ancak artık erkekler de saç bakımlarına önem vermektedir. Saçlarının parlak, hacimli ve bakımlı olması erkeklerin geneli için çok önemlidir. Erkekler boya, fön ve maşa gibi işlemleri çok fazla uygulamadığı için saçlarda da kırık, yanma ve kopma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Fakat matlaşma ve saç dökülmesi gibi sorunlar erkeklerin genel anlamda yaşadığı sorunlardır.

Erkeklerde saç kuruluğuna çok fazla rastlanmadığı için saçların her gün yıkanması gerekmektedir. Erkek saçları yağlanma eğilimli olsa da, kısa kesim olduğu için daha rahat yıkanabilir ve günlük olarak yapılan maskeler ile yağlanma sorunu ortadan kolay bir şekilde kaldırılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir